Aktuality z průběhu projektu

Prodloužení projektu Karlova stezka

Prodloužení projektu Karlova stezka bylo schváleno v polovině ledna 2015 a to dle podané žádosti o změnu projektu dne 16.12.2014 LP městem Eibenstock. Jedná se o navýšení rozpočtu o cca 66tis euro na výstavbu veřejného osvětlení podél trasy cyklostezky Pernink Abertamy.
Na zhotovitele veřejného osvětlení bylo vyhlášené řádné VŘ a s vítěznou firmou Werner Hüttner podepsána dne 16.3.2015 smlouva o dílo na částku 1 598 169,00 Kč. Dílo bylo dokončeno a předáno dne 30.3.2015.
Celý projekt Karlova stezka začal v roce 2012 a ukončen byl 31.3.2015
Náklady celkem 298.453,45€ z toho 253.685,43 € dotační prostředky z EU; 11.574,56€ prostředky ze státního rozpočtu a 33.193,46€ vlastní prostředky.

Dokončení značení Karlovy Stezky na české straně

Tento víkend bylo dokončeno značení Karlovy stezky na české straně .

V příloze je možné nahlédnout do fotodokumentace.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Karlova stezka.pdf 13414.5 Kb

Kolaudace cyklostezky Pernink - Abertamy

- Dne 22.4.2014 byla zkolaudována cyklostezka mezi obcí Pernink a obcí Abertamy V souřasné době se řeší tiskoviny a mapa.

Otevření „naučné stezky u Karlovy stezky“ v Nových Hamrech

Ve čtvrtek, 4. července 2013 se v obci Nové Hamry konalo slavnostní otevření „naučné stezky u Karlovy stezky“. Naučná stezka je součástí projektu „Karlova stezka“ a sestává z 16 informačních tabulí umístěných podél budoucí mezinárodní cyklostezky. Tabule jsou rozestavěny vždy s lavičkou na 9 km úseku mezi obcí Nové Hamry a státní hranicí u obce Jelení. V německém a českém jazyce informují návštěvníka mimo jiné o floře a fauně západního Krušnohoří, hornické činnosti a historii pašeráků na tomto území. Na tabulích nalezneme ale i některé pověsti i informace o zpřístupnění tohoto regionu pro pěší turistiku a lyžaře. Přitom je možné se dozvědět podivuhodné věci vedoucí k zamyšlení, nebo se začíst do úsměvné historky.  více zde ...

Otevření „naučné stezky u Karlovy stezky“

Otevření „naučné stezky u Karlovy stezky“ Otevření „naučné stezky u Karlovy stezky“

Slavnostní uvedení Loga "Karlova stezka"

Oficiální prezentace jednotného vizuálního stylu a webových stránek Karlovy stezky

Přibližně před 30 německými a českými hosty se 27. 05. 2013 konalo v radním sálu města Eibenstock oficiální představení jednotného vizuálního stylu a webových stránek mezistátní cyklisticko-turistické stezky s názvem Karlova stezka. Tuto událost organizoval účelový svaz Moldavská stezka (cyklistická stezka údolím řeky Muldy) pod vedením Uwe Staab, starosty města Eibenstock. Tento účelový svaz je jedním ze čtyř partnerů mezinárodního projektu Karlova stezka a v této souvislosti požádal o vývoj jednotného vizuálního stylu a domovské stránky. více zde ...

Slavnostní uvedení Loga "Karlova stezka"

Výzva k podání nabídky

Svazek obcí Bystřice oznamuje svůj úmysl zadat zakázku na stavební práce
(nejedná se o zadávací řízení dle zákona č. 137/2006 Sb.)

PERNINK  -  ABERTAMY  -  CYKLOSTEZKA – VEŘEJNÉ  OSVĚTLENÍ

bližší informace zde nebo viz. příloha

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost